Kolegium učitelů

Lukáš Műller

Je mi 36 let a považuji se za šťastného člověka. Ač matematika a chemie, které učím, nepatří mezi ty nejoblíbenější předměty, snažím se o to, abych ukazoval jejich krásu a užití v běžném životě. V roce 2015 jsem začal studovat waldorfský seminář, který považuji za velkou inspiraci pro práci ve škole i v osobním životě. Jsem včelař a modelář.

Můžete mi psát na mail muller(a)gymjev.cz, nebo mi zatelefonovat na číslo 608-243040.

Hana Korbelová

Miluji přírodu, umění, zpěv, život, učení, rodinu, přátele a své dva předměty – biologii a hudební výchovu. Nebojím se výzev, a proto v lyceu učím tělocvik ☺

Můžete mi psát na mail korbelova(a)gymejv.cz.

Luděk Rygl

Jsem jazykář, učím angličinu, němčinu a italštinu, ale zabývám se i společenskovědními obory, jako je psychologie, politologie, ekonomie nebo historie. Podle mého názoru, ve výuce jde o to, neučit jenom jazyk, ale použít ho jako prostředek k získávání informací o světě, o lidech a jejich chování. Nabyté znalosti potom použít k tomu, aby svět kolem nás byl lepší než je dosud.

Jsem vegetarián a rád se procházím po horách.

Můžete mi psát na e-mail rygl(a)gymjev.cz

Jana Sedláčková

Snad už ani nemohu říct, kolik mi je. Možná ale stačí prozradit, že již učím 30 let. Přesto svoji práci miluji. Neříkám, že jsem se během celé té doby nedostala do krize, ale vždy se mi ji podařilo díky hudbě a literatuře převálcovat. Snažím se být svá a vše, co vím, chci předávat svým studentům.

Pokud se se mnou chcete spojit přes e-mail, tedy: sedlackova(a)gymjev.cz.

Pokud mi chcete zatelefonovat, tedy: 608 437 930.

Adam Wiltsch

Narodil jsem se, když hodiny odbíjely půlnoc - 22. 11. 1977 v Opavě. Pocházím z malé obce na Hlučínsku - z Chlebičova. Jeden dědeček bojoval na ruské frontě a druhý proti němu ve Wehrmachtu. Mám rád svůj rodný kraj a rád se tam vracím. Vystudoval jsem Přírodovědeckou fakultu OU v Ostravě. Mimo jiné se věnuji volné fotografické tvorbě, literatuře, kreslení, cestování, sledování filmů, VHT, historii atd.

Mám rád všechny lidské činnosti (nic lidského mi není cizí :) a poslední dobou se řídím těmito slovy: „Když zabloudíš, vzpomeň si na to, co říkávali Indiáni. Neztratil ses ty, ztratilo se tvoje týpí.“ (E. T. Seton)

Ilona Vávrová

Poznávání rozmanitostí i záludností našeho mateřského jazyka, radost a požitek, který člověku přináší zajímavá kniha, i možnost nahlédnout do života našich předků patřily vždy k mým koníčkům. Profesní orientace tak pro mě byla více než jasná. Jako učitelka pracuji moc ráda. Škola a práce s mladými lidmi je pro mě velice inspirativní a vnitřně mě významně obohacuje.

Napsat mi můžete na e-mailovou adresu vavrova(a)gymjev.cz.

Jiří Janeček

Učím 33 let fyziku a stále hledám nové podněty. Snažím se, aby žáci pochopili přírodní jevy a dokázali prakticky využít fyziku v každodenním životě.

Mám rád vycházky do přírody.

Můžete mi psát na mail janecek(a)gymjev.cz

Lenka Hrbáčková

Ve škole působím od roku 2013 a vyučuji základy společenských věd. Mým druhým oborem je český jazyk a literatura. I když jsem spíše introvert, s chutí přijímám výzvy a pouštím se do nových věcí. Ve volném čase ráda čtu a jsem dobrovolná hasička.

Kontaktovat mě můžete skrze email hrbackova(a)gymjev.cz.

Tereza Pernicová

Pocházím z oblasti Moravského krasu, studovala jsem v Brně matematiku a informatiku, které teď učím. Baví mě spojení těchto dvou předmětů. Myslím, že ICT může být dobrý sluha, který člověku usnadní práci.

Mimo školu mě baví čtení knih (ale nechtějte po mně mou nejoblíbenější), vaření, výroba drobné bižuterie; mám ráda kočky a přírodu obecně.

Můžete mi psát na e-mail pernicova(a)gymjev.cz

„Nejtrestuhodnější formou roztržitosti je, když se lidé zapomínají radovat ze života“ (Zdeněk Jirotka)

Dita Šponerová

Již dvacet let učím dnes spíše nepopulární němčinu a stále mě to baví. Ráda objevuji nové materiály, metody a přístupy k výuce. Největší radost z práce mám, když se mi u žáků podaří vzbudit zájem o předmět a mohu být součástí jejich posunu nebo dokonce úspěchu. K mým zálibám patří cestování, četba, vaření, sport (pasivně).

sponerova(a)gymjev.cz